Zespół Taneczny Amulet

Zespół taneczny "Amulet " posiada wieloletni staż, powstał we wrześniu 2009 r. Założycielem i choreografem zespołu jest Anna Bebenow. Tworzą go tancerki w wieku 18-19 lat, które na  zajęciach doskonalą technikę tańca współczesnego, klasycznego oraz inne techniki taneczne. Zespół często uświetnia swoimi pokazami  prestiżowe imprezy organizowane przez placówkę, różne instytucje, organizacje, działające w środowisku bydgoskim stanowiąc ich oprawę artystyczną. Dziewczęta często uczestniczą w warsztatach z różnych technik tanecznych. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień zdobytych podczas ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali  tanecznych.

Nasze sukcesy :

2021

  • I miejsce podczas  XIV Europejskich Dni Tańca  on line Malbork kat.T. współczesny, mini formacje
  • II miejsce  Solo  Oliwia Matuszewska podczas  XIV Europejskich Dni Tańca on line Malbork inne formy tańca
  • III miejsce  Duet Oliwia Matuszewska i Sandra Jasińska podczas  XIV Europejskich Dni Tańca on line Malbork kat.T. współczesny
  • III miejsce  w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej w Łebie kat. t. współczesny mini formacje
  • II miejsce w I Festiwalu Amatorskich Zespołów Artystycznych - Warszawa on line
  • III miejsce w X Dance Festiwal Online 

2020 

  • II miejsce w VIII TANECZNYCH OTWARTYCH GRAND PRIX POLSKI W BRZEGU
  • II miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TAŃCA TANECZNE MIRAŻE
  • I miejsce Oliwia Matuszewska w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TAŃCA TANECZNE MIRAŻE
  • I miejsce w II OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE” - t. współczesny formacje
  • II miejsce w II OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE” - t. współczesny mini formacje
  • I miejsce w II OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE” - inne formy tańca mini formacje
  • II miejsce Oliwia Matuszewska w II OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE”
  • II miejsce duet Marianna i Weronika Artkop w II OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE”
  • I miejsce w III OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE” - t. współczesny formacje i mini formacje
  • III miejsce w III OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE” - t. współczesny formacje i mini formacje
  • III miejsce Oliwia Matuszewska w III OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE”
  • II miejsce w VI OGÓLNOPOLSKIM E-FESTIWALU TAŃCA „E-DANCE
  • I miejsce Zespół Taneczny Amulet II (formacje, t. współczesny) w Łebie
  • II  miejsce Zespół Taneczny Amulet II (mini formacje, t. współczesny) w Łebie
  • II  miejsce Zespół Taneczny Amulet II (mini formacje, inne formy tańca) w Łebie

2019

  • III miejsce w XX Łódzkich Konfrontacjach Tanecznych

  • II miejsce  duet Weronika i Marianna Artkop   w  XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Solo-Duet 2019 w Bydgoszczy

  • I miejsce podczas  Międzynarodowych Konfrontacji Tanecznych w Elblągu Inne formy tańca 15+

  • I miejsce podczas Międzynarodowych Konfrontacji Tanecznych w Elblągu Modern/Contemporary Formacje 15+

  • I miejsce dla  duetu Modern/Contemporary 15+ w wykonaniu Weroniki i Marianny Artkop podczas Międzynarodowych Konfrontacji Tanecznych w Elblągu

  • I miejsce w Ogólnopolskim   Dance Festivalu FALE LOKI KOKI w Bydgoszczy w kategorii Art Dance pow. 15 lat. Formacje

  •  II miejsce w Ogólnopolskim   Dance Festivalu FALE LOKI KOKI w Bydgoszczy w kategorii Inne Formy Tańca pow. 15 lat. Mini Formacje

  • I miejsce  w  XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Solo-Duet 2019 Bydgoszcz

  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca "Taneczne Miraże" w Bydgoszcz
  • III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tańca  - Ostróda 2019

  • I miejsce duet Weronika i Marianna Artkop - Ostróda 2019

     

2018

  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca "Taneczne Miraże"

  • II miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych "KASZUBSKI STOLEM" w Kartuzach

  • I miejsce duetu Weronika i Marianna Artkop - "Taneczne Miraże" w Bydgoszczy
  • III miejsce duetu Weronika i Marianna Artkop - XII Europejskie Dni Tańca w Malborka
  • Wyróżnienie podczas XVII Tanecznych Wiktorii 2018 w Głownie

  • II miejsce podczas Grand Prix Dance we Wrześni

  • III miejsce podczas Dance Festiwal ,,Fale, loki, koki" w kategorii Art Dance w Bydgoszczy

2017

  • I miejsce podczas XI Europejskich Dni Tańca w Malborku kat. inne formy, formacje

2016

  • I miejsce w - I Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych "Nadmorskie Rytmy" w Łebie w kat. taniec współczesny 12-15 lat
  • II miejsce w - I Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych "Nadmorskie Rytmy" w Łebie w kat. taniec jazzowy 12-15 lat
  • I miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie Tańca "Taneczne Miraże"
  • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Solo Duet
  • I miejsce duetu Weronika i Marianna Artkop w kat. jazz pow. 13 lat

2015

  • I miejsce w Mistrzostwach Polski Zachodniej w Tańcu Nowoczesnym w Poznaniu
  • I miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Solo-Duet w Bydgoszczy 2015 (kat.modern pow. 13 lat)
  • IV miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca o "Puchar Pomorza i Kujaw" Białe Błota
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca "Taneczne Miraże" 2015

2014

  • I miejsce w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Bydgoskie Rytmy 2014 (kat. 12-15 lat)
  • I miejsce w II Barcińskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego (wspólnie z zespołem Amulet)
  • I miejsce w IX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Bydgoskie Rytmy 2014 (kat. 12-15 lat)
  • I miejsce  w Ogólnopolskim Konkursie Tańca "Taneczne Miraże" w Bydgoszczy (wspólnie z Amuletem)
  • I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym "Karolinka 2014" w Bydgoszczy

2013

  • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Bydgoskie Rytmy" kat. inne formy tańca powyżej 15 lat (wspólnie z zespołem Talizman i Amulet)
  • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Chojnicach -  inne formy tańca, formacje kategoria 9-15 lat
  • I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca  w Chojnicach w kategorii inne formy powyżej 15 lat (wspólnie z zespołami Talizman i Amulet)
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tańca "Taneczne Miraże" w Bydgoszczy (wspólnie z zespołami Talizman i Amulet)
  • II miejsce w Ogólnopolskim  Turnieju Tańca Nowoczesnego "Tan" w Bydgosczy (wspólnie z zespołami Talizman i Amulet)

2012

  • III  miejsce w I Barcińskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w kategorii inne formy tańca
  • III miejsce w VI Europejskich Dniach Tańca Malbork
  • III miejsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego i Innych Form Tanecznych „Karolinka 2012” w kategorii 10-15 lat Bydgoszcz
  • I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego "Tan", w kategorii inne formy
  • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Tańca "Taneczne Miraże"


Skład zespołu:

Weronika Artkop, Marianna Artkop, Sandra Jasińska, Oliwia Matuszewska, Maria Wiśniewska, Joanna Staniszewska, Marcelina Michalska Dominika Zabdyr.

  • Zdjęcie: 1313.jpg
  • Zdjęcie: 1308.jpg
  • Zdjęcie: 1256.jpg
  • Zdjęcie: 7896.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: 6.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: 6.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 7.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: amuletii.jpg
  • Zdjęcie: amulet iis.jpg
  • Zdjęcie: kartuzy6.jpg
  • Zdjęcie: 0634.jpg
  • Zdjęcie: 0675.jpg
  • Zdjęcie: img 0634.jpg
  • Zdjęcie: kartuzy4.jpg
  • Zdjęcie: 0760.jpg
  • Zdjęcie: Amulet IIs.jpg
  • Zdjęcie: img 0760.jpg
  • Zdjęcie: img 0675.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 1069.jpg
  • Zdjęcie: amulet ii 2.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: Amulet II 2.jpg
  • Zdjęcie: img 1069.jpg
  • Zdjęcie: 6.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: 6.jpg
  • Zdjęcie: 22.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 9.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: 23.jpg
  • Zdjęcie: 4.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 7.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: 8.jpg
  • Zdjęcie: 1.jpg
  • Zdjęcie: 7.jpg
  • Zdjęcie: 3.jpg
  • Zdjęcie: 5.jpg
  • Zdjęcie: 2.jpg
  • Zdjęcie: 6.jpg

aktualizacja 27.04.2021   ©  Pałac Młodzieży